6491

Керамічна черепиця

Натуральна або керамічна черепиця – це високоякісний натуральний покрівельний матеріал, який має відмінні як експлуатаційні так і естетичні характеристики. Історія виробництва керамічної черепиці бере свої початки зі Стародавнього Риму, з тих часів, коли людство навчилося випалювати глину. Звичайно, виробництво сучасної керамічної має суттєві відмінності від тої черепиці, яку випалювали в давнині.

Натуральна або керамічна черепиця – це високоякісний натуральний покрівельний матеріал, який має відмінні як експлуатаційні так і естетичні характеристики. Історія виробництва керамічної черепиці бере свої початки зі Стародавнього Риму, з тих часів, коли людство навчилося випалювати глину. Звичайно, виробництво сучасної керамічної має суттєві відмінності  від тої черепиці, яку випалювали в давнині.

Технологія виробництва натуральної черепиці наступна: спочатку керамічну (гончарну) глину ретельно перемішують з додаванням пластифікаторів — речовин, які вводять до складу матеріалів для надання їм пластичності, еластичності, зниження в’язкості.

Для того, щоб черепиця мала щільну структуру без пор – використовують глину, яка містить мінімальну кількість домішок.

Далі підготовлену сировину «фасують» в форми, піддають дії пресу. При  необхідності  на плитки наноситься спеціальне покриття (глазур, ангоб, фарба), що надає черепиці унікальний блиск, матовість, вкраплення чи відтінок.  Кінцевим етапом є обпалювання плиток черепиці  в печах при температурі понад 1000 0С.

Натуральна черепиця на сьогодні є самим довговічним покрівельним матеріалом ( термін експлуатації   складає не менше 100 років), при цьому з роками зовнішній вигляд черепиці набуває більш колоритнішого і елітнішого вигляду. В Західній Європі 85% будівель облаштовують саме керамічною черепицею.

Керамічна черепиця досить важка  — маса покровлі такої черепиці складатиме близько  60  кг/м2.  Витрати на монтаж такої конструкції  збільшуються  в порівнянні з витратами на монтаж металокерамічної покрівлі в середньому на 7-10%.  Такі витрати стосуються в основному на установку стропил, обрешітки, оздоблення фронтонів, карнизів тощо. Натуральна черепиця  легко укладається на покрівлю дахів складної конструкції,  при необхідності плитки черепиці можна легко зняти і замінити.  Ще однією перевагою такого виду черепиці є простота  монтажу до надкровельних конструкцій, «чешуйки» черепиці здатні приховувати дефекти покрівлі.

Переваги натуральної черепиці:

  1. Керамічна черепиця чудово експлуатується (термін гарантії виробника – понад 30 років, металочерепиця має 10 років гарантії);
  2. Завдяки великій масі  та маленького розміру «чешуйок» — така покрівля не піддається впливам атмосферних опадів;
  3. Екологічно чистий, природній матеріал;
  4. Натуральна черепиця володіє чудовою шумо- та теплоізоляцією, стійка до дії вогню;
  5. Під час експлуатації дах не потребує ретельного догляду;
  6. Відмінні теплоізоляційні характеристики  (за рахунок низької теплопровідності в літній період такий дах тримає прохолоду в будинку, а взимку – навпаки, тепло.
  7. Висока морозостійкість (витримує темрепатуру до -70 0С).

Недоліки:

Небезпеку для  натуральної черепиці представляє сильний град через можливість ушкодження поверхні плиток.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.